Nyelvtanulás Székács Linda

A2, B2, C1 - mi a különbség bizonyos nyelvvizsga szintek között?

Elolvasom

Ahogy arról korábban már beszámoltunk nektek, 2024-től számos egyetem már a középszintnél, vagyis B2-es szintnél alacsonyabb, B1-es vagy A2-es nyelvvizsgát, esetleg részvizsgát is elfogad. Hogy tisztában legyetek azzal, mit jelentenek ezek a szintek és fokozatok, elmagyarázzuk nektek, pontosan mik a különbségek bizonyos szintű nyelvvizsgák között.

Nyelvtanulás Szponzor tartalom

Rozgonyi Zoltán: „Korábban az egyetemista korosztály jött felsőfokra vizsgázni, ma már nagyobb számban vannak a 16-17 éves középiskolások”

Elolvasom

Rövidebb, könnyebben értelmezhető feladatok, amelyeknek a megoldása továbbra is magas szintű nyelvtudást igényel. Nehéz feladatuk van a nyelvvizsgaközpontoknak, mivel alkalmazkodniuk kell a most vizsgázó, a digitális környezetbe már beleszületett nyelvtanulókhoz, akik egyre hamarabb, egyre magasabb szinteken mennek nyelvvizsgázni. A változásokról Rozgonyi Zoltánnal, az Euroexam Nyelvvizsgaközpont vezetőjével beszélgettünk.

Nyelvtanulás Eduline

Nyelvvizsga kisokos: minden a BME nyelvvizsgájáról

Elolvasom

Nyelvvizsgázni szeretnétek, de még nem döntöttétek el, melyik vizsgaközpontba jelentkezzetek? Nyelvvizsga kisokosunk újabb részében a BME nyelvvizsgáját mutatjuk be: a választható nyelvektől kezdve a vizsga felépítésén keresztül az árakig itt mindent megtaláltok.

Nyelvtanulás Eduline

Átmennétek a BME nyelvvizsgáján? Most kiderül!

Elolvasom

Nyelvvizsgára készültök, de még nem tudjátok, melyik vizsgaközpontban jelentkezzetek az alap-, a közép- vagy a felsőfokú nyelvvizsgára? Új sorozatunkban mintafeladatokat mutatunk nektek - így könnyebb lesz dönteni. Második rész: a BME nyelvvizsgája.

1 2